Logo MaM pici

Patrím medzi Sneakerhead-ov?

Móda

1. septembra 2020

Túto otázku si pokladajú vášniví či nevášniví zberatelia tenisiek, odborníci i laici na nové kúsky  a jednoducho každý, kto si potrpí na výbere tých správnych sneakers.

Aby sme sa dokázali lepšie ponoriť do tejto témy, poďme si najprv rozobrať tie najčastejšie otázky.

1.) Čo značí „byť Sneakerhed-om“?

Sneakerhead je osoba, ktorá zbiera, vymieňa či jednoducho obdivuje tenisky formou hobby. Sneakerhead-i, ako väčšina zberateľov, sú vášniví a oddaní ich veci. Mnohí sú veľmi dobre informovaní o pôvode a histórii tenisiek.

2.) Ako sa stať Sneakerhead-om?

Jednoducho. Stačí vlastniť dva páry topánok – jedny na bežné nosenie a jedny „show off“ topánky. Sneakerhead-i nezarábajú vlastnením topánok, a práve preto aj oni musia mať stálu prácu, aby si ich nákup mohli dovoliť. Sneakerhead-om sa môže stať každý. Stačí mať vášeň, štipku kreativity, a hlavne, PENIAZE!

3.) Kto patrí medzi najznámejších Sneakerhed-ov?

Jednoznačne Miles Nadal. Zakladateľ spoločnosti MDC Miles Nadal utratil viac ako 1,2 milióna dolárov za zbierku zriedkavých tenisiek pri predaji spravovanom spoločnosťou Sotheby’s.

4.) Aké topánky by mal vlastniť každý Sneakerhead?

Nike Air Force 1

Adidas Stan Smiths

Air Jordan 1

Puma Suede

Converse Chuck Taylor All Star

 

V skratke sme vám objasnili, čo to obnáša stať sa takýmto Sneakerheadom, a práve preto sa vás pýtame,

patríte medzi nich aj vy?

Tenisky vlastní snáď každý z nás. Niekto uprednostňuje drahšie značkové kúsky, iní sa uspokoja aj s jednoduchými teniskami, ktoré spĺňajú svoje účely. Pre niekoho je nakupovanie tenisiek iba splnením prípadnej nutnosti, iní sa zas do nákupu púšťajú kvôli vášni. Tak či onak, pri výbere tenisiek nie je dôležité pozerať iba na prevedenie štýlové či farebné, ale aj na pohodlnosť a daný účel. Práve preto sme zostavili náš osobný zoznam must have tenisiek pre sneakerhead-ov ale aj iných, smrteľníkov.

1.) Tenisky na športovanie

Pri športovaní, ako iste viete, je veľmi dôležitý výber tenisiek. Číslo musí byť presné a taktiež musia byť veľmi pohodlné, aby nepokazili športový výkon. Aké vám teda my odporúčame?

Adidas POD

V rôznych farebných prevedeniach nám značka Adidas prináša tenisky známe ako POD-y, do ktorých jednoducho nasuniete nohu a športujete! Vrch tvorený textilom a dvojdielna podrážka – spodná časť tvorená z TPU materiálu a zadná časť  tvorená z Boostu – tlmí došľap a vracia späť množstvo energie!

 

2.) Tenisky na parádu

Fila Disruptor Animal WMN

To, že ich spomíname ako tenisky na parádu, neznačí, že sa nedajú využívať i na bežné nosenie. Sú tvorené zo syntetiky – čo je pevnejšia látka ako textília – polyuretánovej peny a gumy. Dôvod, prečo ich radíme k teniskám na parádu je jasný. Pestrá škála farebných a štýlových prevedení. Už si len vybrať!

 

3.) Tenisky k formálnejším udalostiam

Puma Basket Heart Teddy WMN’S

V svetlom i tmavom prevedení prináša značka Puma tenisky z textílie, gumy a známej pohodlnej vaflovej podrážky. Sú výborné na nosenie a pre dámy vytvárajú šmrnc s mašľou na vrchu. Aj preto ich odporúčame k šatám, či inému „formálnejšiemu“ odevu.

 

4.) Tenisky do mokrého počasia

Reebok Instapump Fury Trail

Značka Reebok figuruje na scéne už nejaký ten čas a neprekvapili ani skvelým prevedením tenisiek s názvom Instapump. Podrážka je tvorená z gumy, ktorá sa výborne udržiava, a ktorá sa stáva dobrým priateľom aj v daždivom počasí.

 

5.) Tenisky na prechádzky

Vans Super ComfyCush Old Skool

Medzi must have tenisky sa samozrejme zaradzujú aj známe Vansy a my vám odporúčame prevedenie v kombinácii s ComfyCush a Old Skool. Sú kožené a priedušné, medzipodrážka je ľahká a vetru odolná a nechýba ani legendárna vaflová podrážka – sú teda veľmi pohodlné a vhodné aj na dlhšie prechádzky!

 

6.) Tenisky na bežné nosenie

New Balance 997

Značka New Balance bola už dávno v minulosti napred a to dokazujú aj ikonické tenisky 997, vyrobené v roku 1991. Tvorené z kože, textílie a gumy ich radí medzi topánky, ktoré sa dajú nosiť v hocijakom počasí i pri hocijakej príležitosti.

 

Očekovali ste na internete tieto kúsky? Zaujal vás niektorý z nich?

Dajte nám vedieť v komentároch!

#staysafe#staytuned

+