Logo MaM pici

Fashion Brands Raperov

Móda

9. septembra 2020

Zarobiť v rapovej hre môže byť dosť ťažké. Ale dostať sa aj do sveta módy? To môže skončiť nepekne. Veľa rapových umelcov si – alebo sa pokúsilo – vytvoriť svoju vlastnú odevnú líniu. Niektoré značky posúvajú kultúru, iné v nej iba existujú. Tu sú niektoré z najpozoruhodnejších módnych značiek vytvorených hip-hopovými umelcami.

  • JAY Z Rocawear

V roku 1999 pripravoval Jay Z štvrtý štúdiový album Vol. 3 … Life and Times S. Carter, spojil sily s Dame Dash a spoločne založili Rocawear. Na začiatku 21.stor. bola značka v hip-hopovom svete obrovská. Ciara, Chris Brown a Three 6 Mafia pomohli inzerovať túto značku a stala sa tak obľúbenejšou a populárnejšou. Rocawear sa odvtedy stáva modernejším a zameriava sa na pouličné štýly, ktoré sme videli od roku 2010, pričom stále obsahuje toto čisté, klasické logo.

  • Puff Daddy: Sean John

V roku 1998 Sean Combs (A.K.A. Puff Daddy, P. Diddy, Puffy atď.) uviedol na trh jednu kolekciu športového oblečenia pod svojím menom Sean John. Kolekcia bola úspešná, čo viedlo spoločnosť Combs k vytvoreniu celej značky okolo nej. Svojou značkou odvtedy upustili od podpisového loga a fresh štýlu, ktorý bol synonymom hip-hopovej módy začiatkom 21.stor. výmenou za novší, modernizovanejší a čistejší vzhľad.

  • 50 Cent: G-Unit

50 Cent, ktorý vydal svoje debutové štúdiové album Get Rich or Die Tryin ‘v roku 2003, sa spolu s Marcom Eckom (zakladateľom streetwearovej značky Ecko) spojili a vytvorili odevnú líniu G-Unit. Značka bola podobná bežnému štýlu raperov v polovici 00s a predstavovala mimoriadne vrecovité džínsy s obrázkom všitým do zadných vreciek. Zdá sa, že 50 Cent plánoval opätovné uvedenie značky na trh jarnou kolekciou v roku 2009, ale nikdy k nej nedošlo.

  • Wu-Tang Clan: Wu Wear

S jedným z najznámejších log v hudobnej histórii je odevná línia Wu-Tang Wu-Wear, v priebehu rokov čoraz populárnejšia. Toto ikonické „W“ sa naďalej objavuje na košeliach, mikinách, puzdrách na telefóny a takmer na všetkom, na čo si spomeniete. Aj keď bol člen skupiny Wu-Tang, Method Man, niekedy označovaný ako producent nenávidiaci značku, nezastavilo ho to. RZA a Cappadonna vytvorili neobvyklú propagačnú pieseň pre značku s názvom Wu Wear: The Garment Renaissance.

  • Pharrell: Billionaire Boys Club, Ice Cream

V roku 2005 sa Pharrell Williams a japonská módna ikona Nigo spojili a vytvorili streetwearové značky Billionaire Boys Club a Ice Cream. Klub miliardárov začal svoju činnosť koncom roku 2005 ako partnerská spoločnosť spoločnosti Nigo s už úspešným názvom A Bathing Ape (BAPE). Nie je žiadnym tajomstvom, že Pharrell je farebná postava (to by vám mohli povedať jeho nové grily), BBC aj Ice Cream dopĺňajú Pharrellovu jedinečnosť. Mnoho z BBC má jeho logo astronauta s trochou jasných farieb. Fluorescenčné farby značky odvtedy ovplyvnili novú vlnu jasných a pútavých streetwearov, ktoré navrhli ďalšie zábavné ikony v hip-hopu – vrátane Tyler, the Creator.

  • Tyler, the Creator: GOLF

Pomenovať svoju značku oblečenia po populárnom americkom športe nemusí byť najlepší nápad, no v tomto prípade to tak nie je. Tyler uvádza Pharrella ako jeden z jeho najväčších vplyvov v hudbe aj móde, čo je zjavné pri pohľade na túto líniu oblečenia. Tyler kombinuje tučné písmo a svoju lásku k vynikajúcim farbám oblečenia. Značka je dokonalým zovňajškom samotného Tylera: funky farby, niekedy kontroverzné vzory a malý náznak nezrelosti. Dokonca spolupracoval aj s Vans.

  • Lil Wayne: Trukfit

V roku 2012 bolo všetko bright. Lil Wayne pomohol posunúť toto hnutie ešte viac po tejto výstrednej ceste so svojou vlastnou značkou oblečenia Trukfit. Názov pochádza z termínu používaného na označenie falošného oblečenia, pretože Wayne chcel dať tomuto výrazu nový význam. Názov značky sa stáva ironickým, pretože veľa textových návrhov je obrysmi iných pouličných značiek, s výnimkou názvu Trukfit, ktorý je štylizovaný tak, aby zodpovedal logu.

  • Kanye West: Yeezy

Hip-hopová móda sa vyvinula pozoruhodným spôsobom: od baggy značiek ako Sean John a Rocawear až po éru jasných farieb a skate-inspirovaný streetwear s povolením Pharrella a Tylera. Teraz sa to presunulo do éry minimalizmu. Sám Kanye West, módna ikona, ktorá začala módne trendy, ako sú batohy, kožené tepláky a všetky červené tenisky, sa posunula na novú hranicu odevného dizajnu. Jeho línia Yeezy kladie veľký dôraz na zmiernené farby a základné vzory s malými detailmi, ktoré dodávajú typický Kanyeho vkus. Holé vzory a tlmené sfarbenie posunuli hip-hopový streetwear do novej fázy.

 

Ktorá značka sa Vám pozdáva viac? Kúpili by ste si z nej nejaký kúsok?

Dajte nám vedieť v komentároch!

#staysafe#staytuned

+