Logo MaM pici

Filmy z prostredia Hip-Hopu

Najnovšie

2. septembra 2020

Rozmýšľaš, že by si si na večer urobil popcorn a pozrel si nejaký kvalitný film? Máš rad hip-hop, jeho hudbu a kultúru? Zapni si niektorý z týchto fenomenálnych životopisných filmoch o známych raperoch a istotne sa nudiť nebudeš!

  1. Get Rich or Die Tryin’ – 2005

Hlavným hrdinom je jeden z najuznávanejších raperov sveta – 50 Cent, vlastným menom Curtis James Jackson, narodený do rodiny s drogovou minulosťou. Film so samotným raperom v hlavnej úlohe podrobne rozpráva príbeh o jeho živote, ceste na vrchol, ktorý ako u mnohých iných, nebol ľahký – naopak, prepletaný počiatočným neúspechom, zradou, aférami… Za nás 3/5, no povinný pre všetkých fanúšikov Curtisa!

 

  1. All Eyez on Me – 2017

Vcelku jeden z novších filmov pojednáva o živote slávneho rapera Tupaca Amaru Shakura, ktorý sa aj napriek ťažkým ranám v živote stal legendou a zanechal za sebou nesmrteľný odkaz. Film zachycuje raperove detstvo, rýchly úspech a rivalitu v hudobnom priemysle a aj jeho smrť. Opäť 3/5, no aj tak niečo, čo si musíš jednoznačne pozrieť!

 

  1. Zeiten ändern Dich – 2010

/Time You Change/ je nemecký životopisný film vyrozprávajúci príbeh rapera Bushida. Mladý Bushido (Anis) je drogový dealer, nedokončil školu a prechádza cestou plnou násilia, bolesti a problémov až k vytúženej sláve. Naozaj kvalitka ktorá u nás zabodovala 4.5/5. Čo na to povieš ty?

 

  1. 8 mile – 2002

Napoly životopisný film vykresľuje časť života jedného z najznámejších raperov sveta – Eminema. Hovorí o jeho živote ešte predtým než sa stal slávnym, no nie je úplne presný a obsahuje aj dotvorené časti. Vo filme nám predstavuje príbeh aj s jeho matkou, jej milencom, malou sestričkou, či ženou, ktorá pomotala jeho hlavu i srdce. Z tohto počinu pochádza aj jedna z jeho geniálnych skladieb – Lose Yourself, ktorá získala aj prestížne ocenenie Oskara. 4/5 pre nás. Videl si?

 

  1. Notorious – 2009

Životopisná dráma sleduje film známeho rapera Notorious B.I.G., ktorý sa v 90. rokoch minulého storočia zaslúžil o rozmach rapu na východnom pobreží USA. Vo svojich 24 rokoch sa stal obeťou “rapovej vojny” v hudobnom priemysle, keď ho 9. marca 1997 zastrelili pri návrate zo slávnostneho ceremoniálu v Los Angeles. 4/5, čo viac?

 

  1. Straight Outta Compton – 2015

Ulice kalifornského Comptonu boli jedným z najnebezpečnejších miest v AmeriKe. Práve tu, na mieste, kde život riadili drogové gangy a pravidelné policajné zásahy, sa narodila pätica chlapcov, ktorí odtiaľ dokázali vypadnúť. Zo svojej frustrácie, nenávisti a naštvania sa rozhodli vyspievať. Stvorili žáenr zvaný „gangsta rap” a skupinu N. W. A., ktorá patrí k najkontroverznejším hudobným zostavám histórie. 4.5/5! Must see!

 

Poznáš aj iné filmy o známych raperoch? Daj nám vedieť!

 

#staysafe#staytuned

+