Logo MaM pici

Excentrické kúpy rapperov

Najnovšie

8. septembra 2020

Ultra bohatí raperi si vždy hľadajú cestu ako by sa mohli pochváliť svojim bohatstvom, či už je to veľký dom, drahé šperky alebo nadupané vozidlá. Niektoré kúpy áut sú aj pre hip-hopové odvetvie ikonické, od zaujímavých vozidiel Lil Wayna až po Maca Millera a dokonca aj Frank Ocean, ktorí milovali skladať hudbu o rýchlosti a cene ich nového prírastku.  Hip-hop má ešte stále milostné hrátky s vozidlami a niekedy sa tieto vozidlá premenia aj v niečo viac – ikonickú identitu rapera alebo slávny moment v rapovej histórii. Napríklad Tupacove BMW 750LI, v ktorom bol fatálne postrelený a vydražilo sa na burze za 1.75 milióna amerických dolárov.

S rapermi, ktorí sa stávajú stále bohatší a bohatší, nakoľko sa hip-hop stáva najprominentnejším žánrom v USA, ich kúpy sa stávajú čoraz väčšími a väčšími. Pripravili sme si pre vás zoznam, tých najdrahších áut známych raperov.

  • 8. CARDI B – Lamborghini Aventador 

Aj napriek dohadom, či si táto známa americká raperka môže dovoliť auto takého kalibru, promptne na svojich sociálnych sieťach dokázala opak, túto drahú kúpu zrealizovala dokonca v cashi a dostala aj podporu jej tvrdenia od mnohých známych celebrít. S manželom Offsetom zdieľajú zelenú a modrú verziu.

  • 7. DRAKE – Rolls Royce Phantom 

1.7 milióna. Dobre počujete. Odhadovaná cena jeho custom kúsku je 1.7 milióna nakoľko samotný Rolls Royce tohto druhu stojí niečo vyše jedného milióna, no raperovi sa to stále zdalo málo a priplatil si ešte navyše. Nie že by ho to nejak zruinovalo, Drake je známy svojimi kontroverznými kúpami a dokonca si aj v nedávnej dobe zakúpil obrovskú villu, ktorá ďaleko presahovala túto “malú” čiastku za vysnené vozidlo.

  • 6. TRAVIS SCOTT – Maybach G-Wagon 

Zaujímavosťou tejto tutovky je, že je jedným z 99 vozidiel tohto druhu na svete a nepredáva sa v USA. Pôvodne vozidlo značky Mercedes a následne donavrhnuté firmou Maybach si vyžiadalo aj pomoc známeho Doktora Buggatiho. Jeho cena sa odhaduje na niečo okolo 1.6 milióna.

  • 5. LIL UZI VERT – Bugatti Veyron 

Tento skvost odkúpil raper Lil Uzi Vert od známeho boxeristu Floyda Mayweathera. Pôvodne odkúpil auto v červenej a bielej kombinácii no raper s ním mal iné plány. Krátko na to bolo totiž zahliadnuté v New Yorku v custom odeve, červenej, modrej a žltej farbe s kúskami chrómu. Suma, ktorú za toto vozidlo zaplatil nie je potvrdená, no odhaduje sa na niečo okolo 1.7 milióna amerických dolárov.

  • 4. PHARRELL WILLIAMS – Ferrari Enzo

Pharrell nie je práve prvým raperom, ktorý by vám napadol pri headline tohto článku, no aj on obľubuje drahé dizajnérske kúsky či vypimpené autá. Takýchto kúskov je na svete len 400 a práve on sa stal majiteľom jedného z nich. Z 0 na 60 len za 3.3 sekundy! Za túto chuťovku zanechal 2.5 milióna amerických dolárov.

  • 3. 50 CENT – Bugatti Chiron

Koncom roka 2019 si ako vianočný darček legendárny raper doprial čierny Bugatti Chiron s modrým lemom. Stál ho tri milióny a stal sa tak jedným z jeho najdrahších kúskov. 50 Cent je známy svojim sarkastickým humorom a to perfektne dokázal kedy na plné ústa zdissoval rapera French Montana, ktorý si zakúpil rovnaké vozidlo no oveľa staršej výroby.

  • 2. POST MALONE – Bugatti Chiron

Len 30 kúskov tohto druhu sa vyrobilo v roku 2019 a aj Post Malone sa stal hrdým vlastníkom jedného z nich. Zdá sa, že má Post Malone podobný vkus ako aj 50 Cent, no prekvapivo zaplatil za toto vozidlo menej. Presne o celých 5 dolárov. Svoju prvú jazdu zdieľal aj na sociálnych sieťach, kedy sa premával v svojej lesknúcej sa čisto bielej verzii. Post Malone je majiteľom aj iných zaujímavých vozidiel, no toto sa radí určite k topke.

  • 1. JAY Z – Maybach Exelero 

Okrem kúpy neskutočného domu za 88 miliónov si raper doprial aj krásny kúsok opäť navrhnutý firmou Maybach. Z 0 na 62 za 4.5 sekundy! Nie je známe koľko kúskov sa vyrobilo, nakoľko je firma v tomto tajnostkárska, no Jay Z sa radí k jednému z 12 potvrdených šťastlivcov vlastniacich toto vozidlo. Jeho cena sa odhaduje približne na 8 miliónov amerických dolárov.

Kto má to najlepšie auto? Koho kúsok sa vám vôbec nepáči?

Dajte nám vedieť v komentoch!

#staysafe#staytuned

+