Logo MaM pici

Hity, na ktoré určite nezabudneš Pt.1

Hudba

3. septembra 2020

Pamätáš na tie časy, kedy vyšla na Slovensku parádna novinka a ty si si ju išiel stále dookola? Stane sa ti ešte aj teraz niekedy, že si na tieto slávne, dobré či zlé, skladby ešte spomenieš?My sme na teba mysleli a povedali sme si, že ti pár takýchto hviezdnych hitov /či prepadákov?/ musíme pripomenúť!

Part 1 – 2010-2020

Ego – Žijeme len raz

Pamätáš na rok 2012, kedy si sedel v škole alebo práci, prišiel domov konečne po celom týždni a išli ste sa v piatok nabombiť na nejakú peckovú diskotéku?  A nehovor mi, že si tam práve tento hit nezačul! Pripomína leto, pohodovú atmosféru a tie najlepšie zážitky. Feeluješ to?

Rytmus ft. Tina – Príbeh

Vraciame sa do roku 2011 a pripomíname si veľmi populárny hit slovenského rapera Rytmusa a speváčky a raperky Tiny. Rytmus v jednom rozhovore uviedol, že ak by mal vymazať jednu svoju skladbu, bola by to práve táto, aj keď v zápätí dodal, že šlo iba o žart. Táto pieseň zažila množstvo chvály no aj hejtu a vytvorila si tak na slovenskej scéne veľmi známe meno. Ani sa nemusíme pýtať, či ju poznáš, že? No aký máš na ňu ty názor? Alebo sa ti páči viac verzia s Laris Diam?

Samey – Rap&Móda

Pred 7 rokmi uzrel svetlo sveta “hit” rap&móda od kontroverzného slovenského rapera Sameya. Aj napriek tomu, že táto skladba zožala enormné množstvo hejtu, zaradila sa medzi najsledovanejšie v danom období a to dokazuje aj fakt, že ju aj ty určite poznáš. Ľúbi sa?

Otis ft. Pil C – Ja vs Celý Svet

Za mňa skladba, ktorá mi otvorila dvere do sveta Pil C-ho. 5 rokov nazad a kopec ďalších vymakaných trackov a my sa vraciame k “začiatkom” Pil C-iho éry. Hovorí o pocitoch, ktoré istotne feeluje každý z nás, keď sa cíti sám postavený proti celému svetu. Verím, že táto skladba nechýbala, keď si sa s felákmi prevážal na Felde a tento song ste si púšťali pri stiahnutom okienku a na plné pecky. De ja vu.

Separ – Nakazený

2.6.2013 sa datuje zdieľanie tejto dokonalej skladby na platforme youtube. Chytľavý flow a melódia, slová s hĺbkou a jednoducho premakaný refrén v podaní Tomáša Botla nemôžu vyvolať vo fanúšikovi nič viac, len maximálnu spokojnosť. Separ je na slovenskej scéne už nejaký čas, kedy si stihol vybudovať ako meno, tak aj rešpekt, a takýto track trošku “o inom” iba utvrdzuje o jeho talente. Krásny throwback a my len šťastne spomíname!

Majk Spirit – Primetime

2015 a ďalšia známa hitovka prišla na svet. Letné lúče spaľovali tvoj chrbát, popíjal si si gin s tonicom a v rádiu si dookola a dookola počul túto skladbu od Majka Spirita. Je mi jasné, že nemáš šajnu, čo sa spieva v refréne, no ako aj ty, tak aj ja, sme si spievali, čo nám prišlo a len si užívali teplé počasie a čas strávený s priateľmi. Primetime.

Ako sa ti páčil tento výber? Zacítil si aspoň na chvíľu pocit nostalgie? Daj nám vedieť v komentároch, ktoré hity rezonujú ešte dodnes v tvojej hlave!

#staysafe#staytuned

+